CBR Hakkında

İstanbul-Caddebostan Rotary Kulübü olarak 1 Nisan 2008’de Uluslararası Rotary ‘nin onayı ile kurulduk ve hizmetlerimize başladık. 37 değerli üyemizden aldığımız güç ve yetkinlikle sosyal sorumluluk, bilinç ve “kendinden önce hizmet” inancımızı toplumsal ve uluslararası projelerle yaşamları iyileştirmek için kullandık. Ortalama üyelik yaşı 36 olan ve genç ve enerjik üyelerden oluşan bir kulüp olarak Rotary dostluğuna hep önem verdik. Almanya, İngiltere, Bulgaristan gibi ülkelerden kulüplerle dostluklar kurduk ve uluslararası dostlarımızla birlikte projeler yaptık.

Tamamladığımız çok sayıda hizmet çalışması içinde, Global Grant adını verdiğimiz, Uluslararası Rotary ‘den destek aldığımız 3 büyük proje gerçekleştirdik:

  • Kistik Fibrozis hastalarının teşhis ve tedavisi için kurulan Marmara Üniversitesi Kistik Fibrozis Merkezi projemiz;
  • İstanbul Halk Eğitim merkezlerinde açılan 70 kursla yaklaşık 2.400 yetişkinin okuma-yazma öğrendiği Okur-Yazarlık projemiz;
  • İstanbul Ataşehir’deki Yeditepe Özel Eğitim Meslek Lisesi ‘ndeki işitme engelli öğrencilerinin kullanımına yönelik 22 cihazlık Kablosuz FM İşitme Sistemi verdiğimiz Eğitimde Engellerle Mücadele projemiz

Kulübümüz Uluslararası Rotary Vakfının da 100% destekçisi olup her bir üyemiz vakfın hem Paul-Harris Fellow hem de 100% Bequest Society statülerine sahiptir.

Rotary’nin geleceğine inancımızı kurduğumuz 18-30 yaş arası sorumluluk sahibi gençlerden oluşan İstanbul-Caddebostan Rotaract Kulübü ile sağlamlaştırdık.